2012 m. vasario 15 d., trečiadienis

Imuniteto stiprinimas

Žmogaus imunitetas – lyg nematomas skydas, apsaugantis organizmą nuo įvairių bakterijų, virusų ir kitų ligų sukėlėjų. Gyvename ne po stikliniu dangčiu, ir kiekvieną dieną mus „puola“ daugybė mikroorganizmų. Tačiau mes nesusergame kasdien ir vis kita liga. Visa tai – stipraus imuniteto dėka. Tačiau drėgni ir šalti orai, trumpos dienos, vitaminų trūkumas, stresas, ilgas buvimas ankštose ir tvankiose patalpose silpnina imuninę sistemą.

Tinkamai maitintis
Kiekvieną dieną mūsų organizmas praranda milijonus ląstelių ir tiek pat jų pagamina, panaudodamas „statybines“ medžiagas, kurias gauna mums valgant, geriant, kvėpuojant. Ląstelių gamyba – nepertraukiamas procesas, o žmogaus sveikata priklauso nuo „statybinių medžiagų“ kokybės. Tad akivaizdu, kad mityba turi didelę reikšmę mūsų sveikatai, o kokybiškas maistas – ne prabanga. Todėl pastaruoju metu vis populiaresni tampa ekologiški, be chemikalų užauginti produktai.
Tyrimai įrodė, kad imunitetą stiprina ir probiotinės bakterijos. Probiotikai – gerosios bakterijos – išgaunamos natūraliu būdu ir naudojamos kaip kasdieninių maisto produktų papildai. Probiotikais papildyti jogurtai, pasukos, kefyras, mėsos gaminiai ir t.t. Jie labai vertingi norint atkurti normalią kūdikių, pagyvenusių žmonių ar ligonių mikroflorą bei žarnyno funkciją.
Tyrimai įrodė, kad net vienos maistingosios jos medžiagos trūkumas gali susilpninti imunitetą. Tad valgykime įvairų maistą.
Daugiau vaisių ir daržovių
Antioksidatoriai, ypač A, C ir E grupės vitaminai, išvalo organizmą nuo laisvųjų radikalų – t.y. potencialiai kenksmingų medžiagų, galinčių pažeisti sveikas ląsteles. Specialistų teigimu, daržovės bei vaisiai padidina antioksidatorių, kurie sunaikina laisvuosius radikalus dar nespėjus jiems pakenkti, kiekį.

Judėjimas – sveikata
Gydytojai jau pavargo kalbėti apie judėjimo ir sporto naudą ligų profilaktikai. Sportuodami grūdinamės, vadinasi, stipriname organizmo atsparumą ligoms – imunitetą. O judėjimo galimybės didelės. Be tradicinių, aerobikos bei treniruoklių salių, baseino, galime lankyti šokius, jogos pratybas.
Duokim garo
Pirtis – tai ne tik švara, bet ir sveikatinimo procedūra. Ji taip pat stiprina imunitetą. Temperatūrų kaita, kontrastinis dušas grūdina mūsų organizmą. Dar Hipokratas teigė, kad pirtis gerai veikia virškinamąją, kvėpavimo, nervų sistemas.
Tačiau ir garintis reikia mokėti. Prieš einant į pirtį negalima daug valgyti, tačiau ir alkaniems eiti nepatartina. Negalima garintis per ilgai: paprastai seansas trunka 5–8 min. Kartoti sveika ne daugiau nei 3–4 kartus.
Tačiau, nusprendus eiti į pirtį, vis dėlto reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Garintis negalima sergant vėžiu, širdies ligomis, tuberkulioze ir kt.
Vartoti imunostimuliatorių
Imunitetui stiprinti sukurta įvairių preparatų. Tyrimai įrodė, kad ežiuolė – vienas veiksmingiausių augalinių imuninės sistemos stimuliatorių. Ežiuolės rekomenduojama vartoti siekiant pagerinti organizmo atsparumą, žaizdų gijimą, sergant peršalimo, infekcinėmis ligomis, gripu, taip pat ligų profilaktikai.
Įrodyta, kad peršalimo ligomis dažniausia susergama ne peršalus, o užsikrėtus. Tokiu atveju, jei žmogaus imunitetas bus stiprus, tikimybė susirgti peršalimo ligomis bus mažesnė.
Imunitetas silpnėja, jei trūksta vitamino C. Cinkas taip pat labai svarbus imuninės sistemos veiklai, būtinas žmogaus augimui ir brendimui. Tad visų šių komponentų derinys – puiki priemonė imunitetui stiprinti. Pavyzdžiui, preparate „Formulė nuo peršalimo“ ežiuolės kompleksas papildytas vitaminu C, cinku, acerola rūšies vyšnių ekstraktu. Preparato rekomenduojama vartoti tiek peršalimo ligų profilaktikai, tiek jau susirgus. Vienu atveju jis didins organizmo atsparumą, kitu – palengvins peršalimo požymius.
Gerkime žaliąją arbatą
Žaliosios ir juodosios arbatžolės – tai to paties arbatmedžio lapai, tačiau skirtingai perdirbti. Vieni jų fermentuojami (juodoji), kiti ne (žalioji). Dirbtiniu būdu fermentuotų arbatžolių kvapas sodresnis, kitokia ir cheminė jų sudėtis. Taigi žalioji arbata natūralesnė, bet ne tokia kvapni, kaip juodoji.
Puodelyje žaliosios arbatos yra vitaminų C, E, provitamino A, kalio, mangano, fluoro, geležies, karotino. Jei per dieną išgersime 5 žaliosios arbatos puodelius, galime sumažinti tikimybę susirgti vėžiu, hipertonija, ateroskleroze, patirti širdies infarktą, insultą. Taip pat pagerinsime virškinimą, sustiprinsime imunitetą.


Labai būtų įdomu sužinoti, kokiais būdais ir priemonėmis stiprinate savo imunitetą? Pasidalinkite su mumis savo mintimis. :)

19 komentarų:

  1. Aš stengiuosi valgyti kuo daugiau vaisių ir žalių daržovių :) ir kasdien išgeriu po kelis puodelius žalios arbatos su imbieru.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Sveika gyvensena - svarbiausias gyvenimo uzdavinys, zmogus privalo sveikai valgyti, sveikai mankstintis, sveikai gyventi, kad butu sveikas, stiprus, energingas pirmiausiai vardan saves, o paskui ir del kitu artimu zmoniu.

    AtsakytiPanaikinti
  3. Stengiuosi valgyti kokybišką maistą, gerai išsimiegu, naudoju vitaminus imuninei sistemai stiprinti :)

    AtsakytiPanaikinti
  4. Valgau mazomis porcijomis ir daznai, tai gelbsti nuo persivalgymo, apsilankau sporto saleje, o taip pat geriu daug skysciu : vandens ir zalios arbatos :)

    AtsakytiPanaikinti
  5. dauggg vandens, dazoviu ir visko po truputi!;]

    AtsakytiPanaikinti
  6. Šaunu, kad rūpinatės savo organizmu ir imunine sistema :)

    AtsakytiPanaikinti
  7. As klausima ne i tema , kaip Jums pavyksta pritraukti sitiek lankytoju sioje svetaineje ? Gal mes galetume pas Jus pasireklamuoti ? :D

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Komercinė paslaptis :D BENDRADARBIAUKIME - jūs reklamuojatės pas mus, o mes pas jus :)

      Panaikinti
  8. as asmeniskai kad issaugoti imuniteta tai kiekviena ryta isgeriu vitamino C ir dziaugiuosi ,kad sia ziema dar nesirgau :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. žiema dar nesibaigė, dar laiko turi :D bet tikėkis, kad vitaminas C padės :)

      Panaikinti
    2. tai as ir spjoviau per peti :D bet pvz as dar cesnaka valgau vakare :D

      Panaikinti
    3. Cesnakai nuo vampyru kad nakti neuzpultu :D

      Panaikinti
  9. IŠ RYRO NUO 6 IKI 7 VAL. IŠGERIU 1 LITRĄ VANDENS.VALGAU DAUG ĮV.PARUOŠTŲ ,SAVO DARŽE UŽAUGINTŲ KOPŪSTŲ.STENGIUOSI NESINERVINT DĖL SMULKMENŲ.NORS MAN JAU 56-ERI JAUČIUOS PUIKIAI.VISIEMS SVEIKOS GYVENSENOS!

    AtsakytiPanaikinti
  10. gal kas nors imuniteta stiprina ziemos malonumais? gal esate sveikuoliai, kurie ziema maudosi jurose?:)

    AtsakytiPanaikinti
  11. Aš taip pat valgau ne mažai vaisių ir daržovių, taip pat rytais mėgstu valgyti košes. Mūsų šeima jau pamėgo gnld produkciją , nes ji iš natūralių medžiagų.

    AtsakytiPanaikinti
  12. Na mūsų šeima, kartu stiprina imunitetą ne tik maistu, bet ir profilaktiškai druskos inhaliacija. Elektriniai inhaliatoriai dabar yra pakankamai populiarūs rinkoje ir juos lengva įsigyti tiek tiesiogiai, tiek internetu. Labai padeda, ypač druskos inhaliacija. Pravalo kvėpavimo takus ir jau neatsimenu, kada sirgau laringitu ar sinusitu kokiu :)

    AtsakytiPanaikinti
  13. Saugokite imunitetą naikindami mikrobus skalbimo mašinoje! Plaukite bent retkatčiais aukštoje temp. ir mažiau ekologiškų ir neutrių miltelių naudomitr. Plačiau apie valymą - https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/skalbimo-masinų-remontas/tipiniai-gedimai/skalbimo-masinos-valymas/

    AtsakytiPanaikinti